+98 - 21 - 88685945 - mob.: 09211961192 info@yekdel.com

پیش‌بینی‌ها از هر نوعی می‌توانند پیچیده باشند و این در مورد پیش‌بینی روند استخدام افراد هم صادق است.مصاحبه استخدامی

عوامل بسیاری وجود دارد که تلاش‌های استخدامی سازمان را به چالش می‌کشد که بسیاری از آنها خارج از کنترل ما هستند، از قبیل؛ بی‌ثباتی اقتصادی؛ نوسانات سیاسی؛ ادغام واحدهای سازمانی؛ تصمیمات مدیران ارشد؛ محدودیت های بودجه ای و فعالیت رقبا. 

کارفرمایان چه کاری می توانند انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که تلاش های استخدامی آنها منجر به استخدام بهترین نیروی کار می شود؟ مصاحبه استخدامی

کارفرمایان می توانند آنچه را که در گذشته مؤثر بوده با پیشنهادهای فعلی مقایسه کنند. بررسی پیامدهای استخدام در مشاغل موقت؛ ارزیابی سود، تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده برای استخدام مبتنی بر داده؛ ایجاد نمایه اطلاعاتی برای به موفقیت رسیدن در یک محیط کاری خاص. بررسی راه هایی برای به حداقل رساندن هزینه های استخدام و رقابت خلاقانه برای استعدادیابی.

مصاحبه استخدامی

مصاحبه استخدامی

هدف ازاستخدام چیست؟ مصاحبه استخدامی

یافتن بهترین فرد برای شغل موردنظر است. این به معنای واجد شرایط ترین افراد نیست، اما به تلاش برای یافتن “مناسب ترین” خلاصه می شود. مناسب ترین نه تنها به تناسب با شغل، بلکه به تناسب با فرهنگ سازمانی هم اشاره دارد. برای دستیابی به این هدف، استخدامی متعادل که به دقت بررسی و اجرا شده با توجه به چیزی که از گذشته و حتی از رقیبان آموختید انجام دهید.

آیا سیاست‌ها تعیین‌شده به تلاش‌های استخدامی شما کمک می‌کند یا مانع آن می‌شود؟ مصاحبه استخدامی

پایبندی به منابع و روش‌های سنتی استخدام ممکن است منجر به دستیابی به یک مجموعه استعداد محدود شود. با این حال، تکیه انحصاری بر منابع با فناوری پیشرفته می تواند گروه های جمعیتی را که به آسانی از فناوری استقبال نمی کنند حذف کند. عواملی که باید در هنگام ارزیابی بهترین رویکرد برای استخدام در نظر بگیرید، جدید نیستند. آنچه ممکن است متفاوت باشد، نحوه مشاهده یا استفاده شما از آنها است. در اینجا چند سؤال وجود دارد که باید هنگام ارزیابی اثربخشی رویکرد خودتان برای استخدام و تلاش برای ایجاد تعادل بین اجرای آنچه جدید است و حفظ رویکرد “ما همیشه این کار را انجام داده‌ایم” از خود بپرسید.

نرخ بیکاری فعلی چه اثری بر تلاش‌های ما در استخدام خواهد داشت؟ مصاحبه استخدامی

تفسیر و واکنش به اعداد و روندهای بیکاری می‌تواند گیج‌کننده باشد و سازمان‌ها را مجبور می‌کند تا نگرش خود را زیر سوال ببرند و به این فکر کنند که ممکن است در پاسخ به جدیدترین گزارش بیکاری چه کاری انجام دهند. برخی تصمیم می‌گیرند در مورد استخدام چیزی را تغییر ندهند. دیگران آنچه را که رقبایشان انجام می دهند ارزیابی می کنند و از آن پیروی می کنند و برخی تحلیل‌های هزینه ای پیچیده را انجام می‌دهند زیرا مزایا و معایب استخدام رو برای گماردن افراد در موقعیت‌های خالی را در نظر می گیرند.

 

عرضه و تقاضا چه تأثیری بر تلاش‌های شما برای استخدام دارد؟مصاحبه استخدامی

به طور کلی، یک قانون کلی برای استخدام این است که به خود یادآوری کنیم که چه کسی سود بیشتری می برد: کارفرمایان یا متقاضیان؟

نرخ های بالاتر بیکاری تعداد متقاضیان را نسبت به تعداد فرصت های شغلی افزایش می دهد. این امر کارفرمایان را در صندلی راننده قرار می دهد و به آنها اجازه می دهد در ارائه حقوق و مزایای خود گزینشگرتر و محافظه کارانه تر عمل کنند.

مصاحبه استخدامی

مصاحبه استخدامی

نرخ های پایین بیکاری، کارفرمایان را در موقعیت نامطلوب تری قرار می دهد مصاحبه استخدامی

کارفرمایان اغلب برای پر کردن جایگاه های شغلی تلاش می کنند. افرادی با شرایط ایده آل وجود دارند که از دیگر متقاضیان بهتر هستند، هزینه کردن برای آنها می‌تواند از مبالغ بودجه‌بندی شده بیشتر شود. این اطلاعات به کارفرمایان کمک می‌کند تا با پیش‌بینی ارقام و نتیجه‌گیری از روندهای گذشته و درعین حال پیش‌بینی نیازهای استخدامی، یک جریان فکری فعال ایجاد کنند. این رویکرد می‌تواند از غافلگیر شدن شما جلوگیری کند و کمک کند بفهمید که وقتی مسیر حرکت ترن هوایی اقتصادی تغییر می‌کند، چه کاری انجام دهید.

آیا باید این جایگاه شغلی رو پر کنید؟

یکی از راه‌های محافظت از خود در زمان‌های رکود و تورم اقتصادی این است که از خود بپرسید آیا باید این جایگاه شغلی رو پر کنید یا خیر. فقط به این دلیل که در بودجه برای یک شغل دستمزد تعریف شده، به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. بیایید بگوییم که آرون، یک کارمند قدیمی در لیست حقوقی، تصمیم می گیرد بازنشسته شود. او کار خود را در طول سال ها به خوبی انجام داده است و به کارایی بخش کمک کرده است. بنابراین این موقعیت برای استخدام تأیید می شود، چون این جایگاه شغلی لازم است ولی به این معنی نیست که یک کارمند خاص باید آن را انجام دهد.

قبل از اقدام به استخدام، چند سوال کلیدی از خود بپرسید:

پر کردن این جایگاه شغلی به تحقق اهداف بخش و سازمان کمک می کند؟ آیا اقدامات انجام شده ضروری است؟ اگر چنین است، آیا این وظایف می تواند بین سایر کارمندان بدون ایجاد سختی، توزیع شود؟ آیا جایگزین کردن یک کارمند تمام وقت در زمانی که کارمند پاره وقت می تواند آن کار را انجام دهد لازم است؟ آیا باید به استخدام یک کارگر براساس نیاز فکر کنیم؟ آیا می توان کار را به یک شرکت خارجی واگذار کرد؟

واگذاری کار به یک شرکت خارجی

واگذاری کار به یک شرکت خارجی بیشترین اثر را بر روی یک سازمان از طریق راهکارهای مختلف خواهد داشت، از جمله یافتن کسب و کار مناسب برای انجام کار. انتقال اطلاعات به طور کارآمد و با احتیاط به کارمندان اطمینان می دهد که مشاغل آنها حذف نشده و در معرض خطر نیست. بزرگترین مزیت واگذار کردن کار به یک شرکت خارجی صرفه جویی در دستمزدها و هزینه های اضافی است. همچنین ممکن است به یک سازمان اجازه دهد تا روی نوآوری برای کسب و کار تمرکز بهتری داشته باشد و درنتیجه کارایی را افزایش دهد. ارائه خدمات سریعتر، بهتر و صرفه جویی در زیرساخت ها و فناوری در زمان هم صرفه جویی می کند.

ادامه دارد…

منبع: مصاحبه استخدامی برای انتخاب و جهت دهی کارکنان جدید،دایان آرتور